Poszukujesz mebli do salonu? Wiadomo, że każdy ma własny styl i lubi, co innego. Jeśli więc, nie lubisz stylu klasycznego czy skandynawskiego, nie ma sensu w taki właśnie sposób projektować swojego salonu. Niekiedy, wnętrze jest urządzane bardziej pod gości, niż gusta osoby mieszkającej w danym domu czy mieszkaniu. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim, dlatego, że chcemy zaszpanować przed znajomymi i pochwalić się nowymi meblami czy wyrafinowaniem. Jeśli urządzamy własny kąt to zróbmy to tak, aby podobał się nam i odpowiadał wymaganiom czynności, jakie są podejmowane w pomieszczeniu. Chodzi tu o zwykłe codzienne przyjemności typu, drzemka – do tego będzie nam potrzebna sofa, poczytanie książki – wygodny fotel, przytulna atmosfera – kominek.

Fotel, jest bardzo ważnym wyposażeniem salonu. Jest on szczególnie potrzebny, jeśli nie mamy sofy. Gdzie, więc w tedy usiąść? Oczywiście, na fotelu. Bardzo wygodna cechą fotela jest jego możliwość transportu. Nie mówimy tu oczywiście, o jakichś długich trasach, ale na przykład przeniesienia do innego pomieszczenia. Jeśli np. jest ładna pogoda i chcemy wypić kawę czy poczytać książkę na tarasie zamiast w salonie, możemy w każdej chwili przenieść tam gdzie chcemy nasz fotel.

Różne style w jednym meblu

Jeśli lubimy zmieniać coś w naszych wnętrzach, powinniśmy dokładnie przyjrzeć się fotelom „butterfly”. Pierwszy projekt takiego krzesła, datowany jest na rok 1938. Mimo iż, było to prawie 80 lat temu, nadal cały świat jest nim zaintrygowany. Coraz to nowe projekty wzorowane na fotelu z sprzed 80 lat, zdobywają liczne nagrody. Bardzo często ,możemy się spotkać z nimi w domach fanów klasycznego designu. Dlaczego mebel Butterfly jest tak wyjątkowy? Zacznijmy może od szczypty historii. Twórcami projektu byli trzej panowie działający w Buenos Aires. Oprócz butterfly projekt przyjął nazwę BKF chair. Nazwa utworzona została z pierwszych liter nazwisk twórców.

Projekt stał się fenomenem dla ówczesnego designu. Wiele firm na świecie zajmuje się produkcją tego wyjątkowego krzesła. Mimo, iż wygląda ono całkiem zwyczajnie na pierwszy rzut oka to właśnie ta prostota uczyniła go czymś wyjątkowym. Zastanawiałeś się, dlaczego akurat Butterfly? Dlaczego wybrano taką nazwę? Przyczyną tego jest konstrukcja, która swoim kształtem do złudzenia przypomina skrzydła motyla w rozłożonej pozycji.

Jeśli poszukujesz czegoś wyjątkowego dla Twoich wnętrz to wybierz fotel Butterfly, ponieważ dzięki swojej funkcjonalności, potrafi on zmienić każde wnętrze oraz dostosować się o panującego. Tajemnica, tkwi w materiale, który zmieniany według gustu tworzy całkowicie nowy design.