Upcycyling ostatnimi czasy stał się bardzo modny, nie tylko pod względem ubrań, ale także mebli. Jest to pierwsza moda, która jest doskonała dla naszego środowiska. W dzisiejszych czasach zanieczyszczenia mamy dosłownie wszędzie. Lasy są albo wycinane, albo zasypywane śmieciami, które leżą tam setki lat. Jednak na tym cierpi nie tylko całą przyroda, ale także my. Im bardziej umierają rośliny, tym mniej my mamy powietrza. Dzięki drzewom oraz ich cudownym właściwościom, mamy, czym oddychać. Rośliny zapewnią nam także przetrwanie pod względem żywności. Jak widać ekologia jest XXI wieku koniecznością. Co powoduje tak ogromna zanieczyszczenia. Pierwszą przyczyną są oczywiście fabryki i ścieki, a także ogromne ilości nawozów, jakich używają rolnicy. Jednak nie tłumaczy to walających się po lasach i polach śmieci. Ostatni aspekt, spowodowany jest zmianą mody oraz zużyciem wielu rzeczy.

Przyczyny upcyclingu

Dlaczego za śmieci winione są dwie ostatnie ww. kwestie? W przypadku staroci mamy świadomość, że wielu ludzi, zamiast podejść do kosza i posegregować wszystko jak należy, woli wyrzucić starą kanapę do lasu. Takie rzeczy gniją przez setki nawet lat. Co jednak ma z tym wspólnego moda? Przede wszystkim wraz ze zmieniającymi się trendami, wszyscy zmienią również swoje wnętrza. Jeśli trafi si podły człowiek, który nie zna przeznaczenia starych rupieci, zrobi z nimi porządek wywożąc na łono przyrody i tam zostawiając. Dlatego tez, dzisiejsza moda jest tak ważna, nie tylko dla nas, ale także naszego środowiska. Po co kupować regał, skoro możemy go sobie zrobić ze starej szafki oraz europalety? Dodatkowo, takim czynnościom towarzyszy wielka frajda i dużo zabawy. Dzięki temu, sami możemy stać się projektantami mebli.

Modne żyrandole

Jeśli poszukujesz oświetlenie do któregoś z pomieszczeń to nie musisz biegać po sklepach. Możesz ją sobie zrobić sama. Co będzie Ci potrzebne do takiego żyrandola? Bardzo przydatne będą stare banery reklamowe. Najlepiej znaleźć kawałek, który idealnie będzie pasował do Twojego wnętrza. Jeśli w kuchni masz tapetę w kwiaty to doskonale nadawać się będzie plandeka, która reklamował kwiaciarnię. Jeśli salon masz stylu nowoczesnym, bardzo dobrym rozwiązaniem będzie wykorzystanie reklamy jakiejś firmy budowlanej, ponieważ zazwyczaj znajduje się tam panorama miasta.