Poprzez prowadzenie naszego bloga staramy się obudzić pasję i kreatywność w czytelnikach treści przez nas publikowanych. Co jakiś czas prezentujemy nowe pomysły i odkrycia. Udostępniamy jednak i pokazujemy tylko te rzeczy, które nam się podobają oraz zaskakują designem.  Jesteśmy fanami nowoczesności, funkcjonalności oraz przydatności wszelkich rzeczy podczas codziennych czynności. Dzisiaj zaprezentujemy Ci kilka ciekawych wynalazków, które zebraliśmy w przeszukiwaniu Internetu. Nie tylko nas zachwyciły, ale zrobiły porządne wrażenie. Przyjrzyj się poniższym wyborom, jakich dokonaliśmy w naszych poszukiwaniach.

Maksymalnie nowoczesny regał

Jeśli jesteś fanem czytania książek to jest to idealny produkt dla Ciebie. Projektantem tego niezwykłego mebla jest Reinier de Jong. Jest on elegancki, a dzięki użyciu dwóch kontrastujących ze sobą powierzchni prezentuje się niezwykle wyraziście. Projektant uznał czerń wewnątrz półek oraz biel na zewnątrz za doskonałe rozwiązanie. Czy miał racje? Przekonajcie się sami. Nie przegapcie również faktu, że regał jest interesujący, także pod względem przemieszczania go. Inaczej mówiąc możemy go złożyć w celu przetransportowania w inne miejsce.

ABC Bookcase

Jest to regał zaprojektowany przez dwoje włoskich projektantów. Swoją nazwę zawdzięcza takiemu ułożeniu półek, aby przypominały one literki. Bardzo ciekawe jest to, że jeśli tylko chcemy możemy zamówić półkę z własnym napisem, a nawet całym cytatem.

Jak rozczytujemy magicznie ukryte litery? Nic prostszego, ponieważ dla ułatwienia wykorzystano kontrast. Czyli mamy tu do czynienia z tylna częścią regału koloru czarnego oraz białymi krawędziami półek. Mebel jest nie tylko zaskakujący, ale także świetnie wygląda szczególnie w pomieszczeniach inspirowanych stylem loftowym.

Ławka czy stolik?

Twórcami takiego fikuśnego mebla są polscy projektanci.  Wynalazek został zatytułowany „Coffe Bench”. Nazwa oczywiście nie jest przypadkowa, ponieważ z ławki możemy w jednej chwili po obróceniu paneli stworzyć stolik.

Przenośne krzesło

Jeśli masz jakieś spotkanie, wykład czy nawet koncert gdzie nie za bardzo jest gdzie usiąść to zabierz ze sobą swoje krzesło, które wygląda jak torba na zakupy. Co najistotniejsze jest ono lekkie, ale przy okazji wytrzymałe.

Fotel plus schowek

Jeśli posiadasz dużo książek to nie musisz mieć regału- wystarczy Ci fotel zbudowany z miękkich sześcianów, w którym je przechowasz.

Podręczny przewijak

Takie cacko możemy zamontować na ścianie, dzięki czemu mama będzie mieć zawsze możliwość szybkiego przebrania malucha.

Biuro w jednym meblu

Wykorzystano do tego wijącą się płytę, która tworzy meble wykosztują do tego jeden kawałek drewna.