Jeśli przeważają u Ciebie wnętrza tradycyjne to pewnie myślisz, że takie właśnie lampy powinnaś zastosować w tych pomieszczeniach, aby tyle się tam nie kłóciły. Co jeśli ostatnio spodobała Ci się nowoczesna lampa i masz ochotę kupić ją do jadalni? Obawiasz się zapewne, nie tego, że źle się będzie komponować z resztą pomieszczenia, ale o zdanie innych. Co jeśli odwiedzą Cię znajomi i okaże się, że wyśmieją Twój pomysł? Nie będzie to dla Ciebie zbyt przyjemnym doświadczeniem, więc pewni zrezygnujesz ze swojej wymarzonej lampy i zostawisz te starą na swoim miejscu.

Tak właśnie myśli większość ludzi, jest to jednak bardzo zły kierunek. Przede wszystkim nie musimy się obawiać nagany wśród przyjaciół. Jeśli Cię lubią to, nie będą oceniać tego, co robisz, a zresztą z pewnością spodoba im się takie połączenie. Nie zrobisz tym bałaganu wśród aranżacji, ale stworzysz nową idee. Jeśli tylko masz na to ochotę, komponuj własne mieszaniny stylów oraz dodawaj swoje pomysły, tam gdzie masz na to ochotę.

Tradycyjna jadalnia plus nowoczesna lampa

 Jak będzie wyglądać loftowa lampa w klasycznym pomieszczeniu? Oczywiście, świetnie. Wszystko zależy od tego, jaki będzie jej typ oraz budowa. Na rynku znajdziemy tysiące nowoczesnych lamp, które z pewnością, nie tylko Ci się spodobają, ale również doskonale wkomponują się w klimat jadalni.

Jeśli poszukujemy bardziej prostej, ale nadal nowoczesnej lampy to do takiego pomieszczenia, idealnie nada się taka, która posiada kilka kloszy. Dlaczego? Ponieważ wiadomo, że stół w jadalni, nigdy nie stoi w jednym miejscu. Wiecznie jest przesuwany i przestawiany. Dzieje się tak szczególnie wtedy, kiedy mamy gości i trzeba go rozłożyć. Jak będzie wyglądać spożywanie posiłku przez kogoś, kto siedzi na jego drugim końcu i dodatkowo ma tam ciemno? Zapewne nie będzie to zbyt komfortowe. Taka lampa posiadająca kilka żarówek, będzie, więc idealna zarówno przy złożonym stole jak i rozłożonym. Będzie ona oświetlała każdy zakamarek pomieszczenia dzięki oddawaniu dużej ilości światła.

Jak widzisz lampę nowoczesną można zamontować nie tylko w nowoczesnym wnętrzu. Dzięki oryginalnemu dodatkowi, tradycyjne wnętrze zyska nieco blasku i designu. Jeśli zamierzasz kupić taki rodzaj oświetlenia, to się nawet nie zastanawiaj, ale pędź do sklepu.