Technologia 3D to inaczej trójwymiarowy obraz przestrzenny. Cieszy się we współczesnym świecie olbrzymią popularnością. Podziwia się widowiskowe filmy w 3D, a także chętnie przegląda zdjęcia w trójwymiarowym formacie. Okazuje się, że coraz częściej tworzy się również dywany 3D. Trójwymiarowe dywany zachwycają swoją oryginalnością i elegancją. Będą świetnym sposobem na aranżację stylowych wnętrz. Położone w pokoju dziecka zdecydowanie zainspirują je do kreatywnej zabawy.

Dywany 3d do salonu

Coraz większa liczba osób dorosłych docenia wygląd nowoczesnych dywanów 3D. Niepowtarzalny charakter a wśród nich istotną grupę stanowią zwolennicy minimalizmu oraz stylu art-deco. Dywany w 3D powstają w bardzo prosty i ciekawy sposób. W wyniku tkania na dwóch lub więcej płaszczyznach. Istnieje również opcja, że ich runo jest wycinane za pomocą specjalnych maszynek. Warto wiedzieć, że dywany trójwymiarowe to obecnie jedne z najbardziej modnych pokryć podłogi w salonie.

Dywany 3D do salonu charakteryzują się różną długością włosia i przykuwają uwagę trójwymiarowej grafiki. Połączona jest z kontrastowymi barwami czy, też detalami. Efektowny dywan 3D stanie się obiektem zachwytu. Dodatkowo wprowadza w dobry nastrój i będzie inspirował do odważnej aranżacji całego mieszkania. Dywan w 3d dzięki swojemu splotowi nadaje pomieszczeniom wyjątkowej głębi. Sprawia, że pokoje kojarzą się z komfortem i luksusowym wypoczynkiem.

Nowoczesne dywany w 3D, jaki powinien być?

Salon to pomieszczenie, które należy do jednych z najbardziej eksploatowanych. Wybór dywanu do pokoju dziennego nie powinien więc być przypadkowy. Właściwie dobrany dywan 3D do salonu zabezpieczy podłogę przed zarysowaniem. Ochroni jednocześnie stopy przed chłodem i zapewni izolację akustyczną. Idealnie będzie również dopełniał wystrój wnętrza. Dywan 3D do salonu powinien być wytrzymały, odporny na uszkodzenia. Przede wszystkim na powstawanie trwałych zabrudzeń, ścieranie i blaknięcie. Dodatkowym plusem byłaby łatwość w czyszczeniu.

Ciekawym trendem aranżacyjnym ostatnich kilku sezonów są dywany 3D. Doskonale pasują nie tylko do nowoczesnych salonów, ale również tych klasycznych, glamour i boho. Dywany 3D do salonu zachwycają nie tylko różnorodnością wzorów. Najpopularniejsze motywy to zdecydowanie geometryczne. Spotkać można również motywy roślinne, zwierzęce czy orientale.

Dywan w 3D może mieć też różne kształty. Największą popularnością tutaj cieszą się modele prostokątne. Praktyczne i sprawdzą się w każdej części pokoju. Inna możliwość to okrągłe nowoczesne dywany 3D. Świetnie prezentują się zwłaszcza zestawione ze stolikiem kawowym czy fotelem. Dywan do salonu okrągły pasuje do pomieszczeń, w których znajdują się również elementy o zaokrąglonym kształcie.

Dywany 3D dla dzieci

Niebanalne dywany w 3D doskonale sprawdzają się również w pokojach dziecięcych. Trójwymiarowy dywan może stać się wspaniałym miejscem do zabaw. Takie dywany 3D dla dzieci pobudzają również wyobraźnię dziecka na różnych etapach rozwoju. Które dywany 3D szczególnie warto wybrać do wyposażenia pokoju dziecka? Dla dziewczynek idealne będą dywanowe makiety, które przedstawiają wnętrze domków i bajkowych zamków. Chłopcy będą zachwyceni przestrzennymi dywanami z torem wyścigowym, czy też wyobrażeniem dżungli. Plansze do różnorodnych gier czy boiskiem do gry również będą idealnym pomysłem. Idealnie sprawdzają się w małych pomieszczeniach, nie trzeba wyciągać i rozkładać ich do zabawy. Dywany 3D dla dzieci są łatwe do utrzymania w czystości, a przy tym antyalergiczne.