Wiadomo, że każdy nowy sezon, to także nowe pomysły, projekty oraz aranżacje. Moda oraz styl ciągle ulegają zmianom, nic nie jest wiecznie modne. Ten aspekt dotyczy także oświetlenia, więc co chwilę jesteśmy zaskakiwani czym innym. Tym razem zastanowimy się, które lampy rzeczywiście nadają się na miano nowych oraz stylowych.

Wraz z nadejściem wiosny, możemy zmienić swoją stara lampę na nową. Projektanci wymyślają coraz to nowe wzory, połączenia kolorów oraz style. Towarzyszą temu też kwiaty oraz figury geometryczne, które goszczą w niektórych pomysłach. Jednak takie pomysły nie sięgają jedynie do abażurów lamp, które każdy z pewnością miał teraz na myśli. Chodzi tu także o same lampy czy tez ich klosze oraz podstawa. Jednak trend może także zaskoczyć nas paskami, kropkami oraz innymi wzorami.

Ekologia XXI wieku

W dzisiejszych czasach mamy dość spory problem z zanieczyszczonym środowiskiem. Fabryki produkują potężne ilości chemikaliów, które dostają się kominami do powietrza, a spływając po zmieni, dostają się do rzek. Towarzyszy temu wymarcie bardzo dużych ilości zwierząt oraz roślin. Niewiele znajdziemy na ziemi miejsc, gdzie woda nadaje się do picia. Dlatego, tak ważna jest dzisiaj dla nas ekologia. Im więcej rzeczy jest produkowanych zgodnie z naturą, tym więcej roślin i zwierząt możemy uratować. Również projektanci lamp postawili na ekologię. Ponieważ stało się to nie tylko modne, ale i niezbędne, inspiracja natura zaczyna coraz bardziej rozkwitać. Ten aspekt nie omija także materiałów, z których wykonywane są lampy. Coraz częściej spotykamy się z takimi tworzywami jak wiklina, len, bawełna czy nawet drewno. Bardzo sławne stały się ostatnio rzeźbione nóżki lamp.

Minimalizm przede wszystkim

Dzisiaj nie ma już mody na potężne lampy, które zajmują pół sufitu. Tym razem, coraz częściej spotykamy się z niewielkimi, ale stylowymi rodzajami oświetlenia. Przy tym taki pomysł sprawia, że jest ono nie zwykle estetyczne i funkcjonalne, a przy tym łatwe do utrzymania w czystości. Dlatego też, coraz więcej ludzi decyduje się na oświetlenie LED, które jest bardzo ciekawe wizualnie, a do tego wytrzymałe oraz energooszczędne. Co więcej podczas produkowania tego typu diod nie używa się szkodliwych substancji typu rtęć, jak dzieje się to w przypadku zwykłych żarówek.