Jeśli planujesz dzidziusia lub już się go spodziewasz to musisz również pomyśleć o wyposażeniu swojego domy czy mieszkania, tak, aby sprzyjało kobiecie ciężarnej. Nie chodzi tu oczywiście o zmianę wszystkich mebli, ale przynajmniej o odpowiednie dodatki. Wiadomo, że w czasie ciąży boli nie tylko kręgosłup, ale także nogi. Do takich bólów powinno, więc być dostosowane wnętrze.

Bardzo ważne jest, aby przyszła mama miała miejsce gdzie może spokojnie usiąść, odpocząć oraz wygodnie wyciągnąć nogi. Noszenie ciężkiego brzucha nie należy do najłatwiejszych zadań, więc jeśli posiadamy duży dom to miejsc gdzie przyszła mama może odpocząć powinno być znacznie więcej.

Strefy wygody i odpoczynku

Przejdźmy, więc do kwestii wyposażenia, która powinno towarzyszyć kobietom ciężarnym. Jeśli nie chcemy, aby sparaliżował nas ból pleców to trzeba zadbać o wygodne łóżko. Jeśli wymieniamy łóżko to od razu można zaopatrzyć się w specjalne poduszki, które będą trzymać odpowiednie ułożenie głowy podczas snu, co pozwoli nam uniknąć bólu w karku.

Najważniejszą jednak rzeczą jest bujany fotel. Dzięki niemu przyszła mama może sobie w każdej chwili odpocząć, usiąść i nawet się zdrzemnąć. Powinien on być nie tylko wygodny, ale tak dopasowany do kształtu ciała żeby mogło wypoczywać. Zaletą nowoczesnych foteli dla mam jest to, że nawet po dłuższej drzemce nie czujemy się tak, jakbyśmy spali na ziemi. Dzięki ciekawemu i opływowemu designowi nowoczesnego fotela, możemy mieć chwilę tylko dla siebie i oczywiście dzidziusia.

Nie tylko dla mamy

Krzesło nie jest oczywiście przeznaczone tylko dla kobiet w ciąży. Bardzo dobrze służy także, jako miejsce do usypiania dziecka. Jeśli mama nie może poradzić sobie z usypianiem małego bobasa lub nie ma na to siły to równie dobrze może usiąść w fotelu razem z pociechą. Dzięki lekkiemu bujaniu zaśnie z pewnością i mam i dzidziuś.

Takie nowoczesne krzesło bujane jest przeznaczone praktycznie dla każdego. Jeśli jesteśmy wykończeni po pracy czy tez, jako osoba starsza – bola wszystkie kości, chwila relaksu wróci siły. Może także siedzieć w nim dziecko i czytać książkę oraz dziadek z gazetą. Nie ma ograniczeń osobowych dla tego rodzaju fotela. Może mieć go każdy, kto chce mieć w domu wygodny i równocześnie doskonale prezentujący się mebel.