Wiadomo, że mężczyźni nie spędzają w łazience dużo czasu. W przypadku kobiet, wygląda to inaczej. Dlatego tez, takie wnętrze powinno być dobrze oświetlone. Zastanawiasz się, po co? Przede wszystkim, jasne i dobre światło jest tam potrzebne ze względu za zabiegi kosmetyczne, jakie są tam wykonywane. Jeśli oświetlenie będzie kiepskie, nie będziemy mieć możliwości dokładnego pomalowania paznokci, wyrównania brwi oraz pomalowania oczu. Mimo iż, dla mężczyzn wydaje się to nieistotne to dla kobiet ma ogromne znaczenie. Dlatego też, musimy posiadać odpowiednią wiedze, która poprowadzi nas przez instalacje oświetlenia w naszej łazience.

Oświetlenie w lustrze

Coraz bardziej nowoczesne i popularne staje się oświetlenie, które zostało zamontowane bezpośrednio na lustrze. Taki pomysł doskonale się prezentuje. Dzięki temu, mamy nie tylko dwa źródła światła po dwóch stronach, ale kolejne dwa w odbiciu lustra. Sprawia to, że pomieszczenie jest dużo lepiej oświetlone niż przy użyciu tradycyjnego oświetlenia sufitowego. Jest ono także, znacznie bardziej równomierne. Jest to bardzo potrzebne, ponieważ, aby przejrzeć się w lustrze, nie stoimy na drugim końcu łazienki, ale właśnie przed nim, więc możemy bardzo dokładnie wszystko zobaczyć.

Jak uszczelniać?

Bardzo modne, stało się również łączenie łazienki oraz sypialni. Dzięki temu, nie musimy brać udziału w bitwach o łazienkę z naszymi dziećmi. Jest to, więc nie tylko wygodne, ale także funkcjonalne. Jeśli chcemy, aby oba pomieszczenia komponowały się świetnie ze sobą, powinniśmy postarać się, aby były identycznie oświetlone.

W przypadku sypialni, za źródło światła służą nam kinkiety. Dzięki nim, możemy stworzyć romantyczny oraz intymny klimat, ponieważ ich światło jest nieco przyciemnione, w zależności od tego, na jakie się zdecydujemy. Co jednak z wilgocią obecna w łazience? Wiadomo, że każda lampa ma swoje przeznaczenie oraz wytrzymałość. Jednak nie musimy w tym wypadku o to martwić, gdyż firma Astro Lighting zadbała o nasza wygodę. Dlatego też, mamy dzisiaj kinkiety, które możemy założyć w obu pomieszczeniach. Taki komfort zapewnia system uszczelniający dla opraw. Sprawia to, że mogą one wytrzymać większą wilgoć. Nie próbujmy jednak montować ich pod prysznicem, ponieważ do takiego stopnia nawodnienia się nie nadają.

Lampy z kryształkami

Coraz bardziej popularne stają się lampy kryształowe. Co zapewnia im sławę? Przede wszystkim to, że bez względu na to czy są włączone czy też nie, nadal doskonale się prezentują i służą zazwyczaj, jako ozdoba. Światło, które dostaje się do kryształków, zostaje tam załamane, więc uzyskujemy niesamowity efekt. Co najlepsze, mogą one zostać zamontowane w łazience. 

Podczas remontu łazienki warto zajrzeć na mateomarket.pl, znajdziesz tam części hydrauliczne, rury, łączniki wiele więcej.